یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز وب‌گردی reset مغز با یک حرکت راحت !

محققان کانادایی دریافتند که شستن دست‌ها تاثیر زیادی در زدودن افکار قدیمی ذهن دارد و به مثابه فشردن دکمه ریست (reset) در مغز هست.

reset مغز با یک حرکت راحت !

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، محققان دانشگاه تورنتو در کانادا می گویند شستن دست ها ایده های قبلی را به طور موثر از ذهن پاک و افراد را مستعد پذیرش اندیشه ها و ایده های تازه می سازد. این پدیده روانی می تواند به افراد یاری کند تا عادات تازه و سالم را جایگزین ایده های بد و واکنش‌ها ضعیف کنند.

عبارات مهم : محققان
این یافته محققان، حاصل مجموعه آزمایش هایی است که نشان داد شستن دست ها اثرات شگفت آوری بر مغز انسان دارد و یک نتیجه آن، فکر کردن منعطف تر هست.

محققان جهت این مطالعه، ابتدا با استفاده از بازی های کلامی و نظرسنجی ها، ذهن افراد مورد بررسی را جهت یک نشانه خاص یا نتیجه رفتاری آماده کردند؛ سپس از بعضی از این افراد خواسته شد تا با دستمال مرطوب بهداشتی دست های خود را تمیز کنند.
نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که دستان خود را با دستمال مرطوب تمیز کرده بودند، کمتر تحت تاثیر تعلیمات آماده سازی قرار گرفتند و کمتر احتمال داشت که بر آن اساس عمل کنند.

براساس این گزارش، مزایای روانی واکنش‌ها ‘شستن’ پیش از این گزارش شده است هست، ولی تحقیق اخیر که در مجله Experimental Psychology منتشر شد، شیوه تاثیر واکنش‌ها شستن بر فکر را زیاد توضیح می دهد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: محققان | مطالعه | ریست مغز | مغز انسان | شستن دست ها |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog