یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز وب‌گردی چند حقیقت شوکه کننده راجع به رژیم های عروسی!

کامل بودن تو روزعروسی، چیزیه که حتی بدبین ترین خانما هم گاهی بهش فکر می کنن. مهم نیست که مردم جامعه چقدر عوض شدن، ایده اینکه می خوام روز عروسیم به یادموندنی

چند حقیقت شوکه کننده راجع به رژیم های عروسی!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، با اینکه پوشیدن لباس عروس دلخواه و قشنگ و خوش اندام نشون دادن جلوی فامیل و تو عکسای عروسی، انگیزه ای نیرومند جهت زن هاست ولی رژیمای سرسختانه ای که بعضیا جهت لاغر شدن بهش چنگ می زنن، می تونه باعث پرسشها جدی فیزیکی و روانی بشه.

عبارات مهم : سلامت
برای اینکه بینش عمیق تری نسبت به ریشه های این اختلال قبل از عروسی پیدا کنیم، صحبتی داشتیم با زن ماریسا پیر، روانشناس، واکنش‌ها درمان و متخصص کم کردن وزن:

فشار جهت بهتر جلوه کردن

بر اساس تحقیقات، درصد بسیاری از خانما، قبل از عروسی شون دست به رژیمای به شدت محدود می زنن، به این امید که به عالی ترین اوضاع بدنی برسن. دکتر ماریسا می گه:

” دلیلش اینه که یه زن می خواد تصویر عروسیش تا سال های سال، جلوی چشمش باشه و نشون دهنده روزی باشه که یه عروس زیبا، درخشان و خیره کننده بوده. می خوایم تا سال ها هر بار که به این تصویر نگاه می کنیم، از چیزی که می بینیم لذت ببریم. علاوه بر این، چون دیگران هم توی عروسی حضور دارن، این غیر قابل تحمله که تو عالی ترین روز زندگی تون بقیه افراد حاضر، از شما لاغرتر و زیباتر دیده بشن. ”

تمرکز زیاد روی ظاهر، معمولا باعث می شه خانما خودشونو درگیر رژیمای به شدت محدود کنن.

راه درست ( و غلط ) رسیدن به عالی ترین وزن هنگام عروسی

کاهش وزن جهت کسی که می خواد ازدواج کنه فوق العاده س، چون انگیزه خیلی خوبیه جهت رسیدن به هدف. اگه بتونید تغییرات دائمی جهت تقویت سلامتتون ایجاد کنید، کار ارزشمند و مفیدی انجام دادید.

” اگه با عوض کردن فرآیند فکری خودتون جلو برید خیلی عالی می شه، چون عوض کردن نحوه فکر، نه تنها تاثیر کاری که می کنید رو دائمی می کنه بلکه روندش هم براتون خیلی آسون می شه. این یعنی متوجه بشوید چه غذاهایی جهت بدنتون خوبن و چه غذاهایی نه. با این حال، اگه کسی روش محدود کننده ای رو جهت رسیدن به چربی سوزی گزینش کنه ممکنه باعث خستگی خودش بشه و تو مدت وقت خیلی کوتاهی، ظاهر پوستش فوق العاده بد بشه. این کار تو بلندمدت، می تونه روی عضلات، استخوان ها، دندان ها، سیستم گوارش و حتی باروری تاثیر بذاره. ”

سلامت روان

یکی از فاکتورای اساسی که تاثیر بالایی روی سلامت روان داره مواد مغذّیه. تغذیه مناسب جهت داشتن سلامت روان ضروریه. این یعنی رژیمای سخت گیرانه و محدود قبل از عروسی، نه تنها روی بدنتون تاثیر منفی می ذاره بلکه جهت ذهن و روانتون هم خوب نیست.

” مغز نیاز به چربی داره. چربیا و روغنا جهت مغز مهم هستن و بدون اونا تو خطر افسردگی، ضعف تمرکز و حافظه و همچنین کج خلقی قرار می گیریم. ”

این تغییرات روانی می تونه روی روابط شما با دوستان، خانواده و حتی همسر آینده تون تاثیر بذاره.

” بسیاری از افراد، تنها راه وزن کم شده است رو پرهیز از معاشرت با دیگران می دونن، یعنی دیگه مهمونی ها و شام هایی که دعوت می شن نمی رن و این جهت دیگران که می خوان کنار شما شاد باشند سخته. ”

” اگه خودتون رو وادار به انجام رژیم سخت گیرانه ای کنید متوجه می شید کج خلق شدید. کج خلقی معمولا باعث جرو بحث و تنش می شه چون مقاومت در برابر وسوسه غذایی، اونم زمانی که اطرافیان همون غذا رو به آسانی می خورن خیلی سخته. متاسفانه تلاش جهت کم کردن وزن، خانمایی که در آستانه مراسم خوش حالی ازدواج هستن رو طوری تحت تاثیر قرار می ده که معنای مهم زندگی رو فراموش می کنن و نمی تونن از لحظاتشون لذت ببرن. ”

شناسایی نشانه ها

نشانه های اینکه یک نفر، مسیر ناسالمی رو به سمت چربی سوزی گزینش کرده، عبارتند از:

وسواس داشتن به وزن
ناتوانی در آروم موندن
تلاش جهت قانع کردن اطرافیان به رژیم گرفتن
کج خلقی
توقعات غیر واقع گرایانه

اگه فکر می کنید خودتون یا کسی که می شناسید، از چنین اختلال تغذیه ای زحمت می بره، راهایی وجود داره که می تونید با استفاده از اون، بهشون کمک کنید. دکتر ماریسا این موارد رو توصیه می کنه:

” آروم بهشون بگید این روز جشنه و روزیه که باید اونو جهت همه عمر به خاطر بسپرید. بعد اگه بخوان خودشون رو درگیر وزن کنن، در واقع طعم واقعی عروسی رو نمی چشن و این روز دوباره تکرار نمیشه. عروس شاد و خندان بودن خیلی بهتر از اینه که عروس لاغر و اخمو باشید. اگه حس می کنید این اوضاع از کنترل خارجه، بعد باید به یه درمانگر مراجعه کنید. مغز خیلی راحت به چیزی که میگید گوش می کنه. چون با کمی کمک می تونید پیامای غذاها رو عوض کردن بدید و خیلی سریع و جهت هر لحظه عوض کردن کنید. ”

تقویت اعتماد به نفس جهت اینکه یه عروس، از عروسیش لذت ببره و بدون به کار بردن روشای خطرناک، به اون رضایت بدنی که می خواد برسه خیلی مهمه. دکتر ماریسا می گه این تکنیک راحت ولی بسیار تاثیر گذاره، طوری که تونسته به خیلی از مراجعین خودش کمک کنه.

” به نظر میاد کار کوچیکی باشه ولی قول میدم واقعا کار کنه. می تونیم با خودمون خیلی نامهربون باشیم، انتظارات و عواقب غیر واقع گرایانه جهت خودمون بذاریم، طوری خودمونو سرزنش کنیم که هیچگاه حتی فکرشم نمی کنیم سر یکی از دوتامون چنین بلایی بیاریم. یه رژلب بردارید و روی آینه اتاقتون بنویسید: ” من مناسبم” . هر روز صبح، 10 بار این جمله رو تکرار کنید، هنگامی که پشت چراغ قرمز هستید، در حال مسواک زدن و هر هنگامی که که با خودتون تنها شدید این جمله رو تکرار کنید. ظاهر، همه چیز نیست با اینکه سالم و متناسب بودن مهمه ولی اجازه ندید اینا تو روز عروسی، شما رو تعریف کنن. همین حالا هم خوب هستید! ”

منبع:سایت دکتر کرمانی

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سلامت | عروسی | تاثیر گذار | سلامت روان | معاشرت با دیگران | رژیم غذایی | رژیم لاغری | رژیم عروسی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog