یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز وب‌گردی مردی که با خطر شوخی می‌کند

ارشا اقدسی زندگی پر هیجانی دارد و جهت او زندگی بدون هیجان معنی ندارد و تمام کارها و فعالیت‌هایش در همین راستاست. یکی از آرزوهای او پریدن از برج میلاد است‌.

مردی که با خطر شوخی می‌کند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، قطار موفقیت های ارشا اقدسی در کشور عزیزمان ایران از ده سال پیش تا امروز مدام در حرکت است و او به عنوان بدلکاری جوان و با روحیه ای مثال زدنی در دنیای بدلکاری صورت ای فعال هست. قطعا نخستین چیزی که در برخورد با او می توان حس کرد انرژی بالای اوست که همانند شعله هایی سرکش زبانه می کشد. لیست موفقیت های او در حوزه کاریش بسیار طولانی است و خودش اعتقاد است هنوز در ابتدای راه واقع شده است است و سقف آرزوهایش بسیار بلند است.
ارشا هم مانند بسیاری از افراد موفق دیگر مسیر تلاش و آن هم از نوع سختش را در پیش گرفت و این روزها ثمره آن روزهای سخت را می چشد. اقدسی پیش از ورود به دنیای بدلکاری و سینما، ورزشکاری تمام عیار بود و بعد از موفقیت در دریافت بورسیه در رشته تربیت بدنی هنگامی که عازم ایتالیا بود، مسیر زندگی اش ناگهان عوض کردن کرد. او از طریق یک آگهی جهت دوره های بدلکاری با مرحوم پیمان ابدی آشنا و در کشور عزیزمان ایران ماندگار شد. ورود به عرصه بدلکاری برایش هیجان انگیز بود به طوری که با تمرکز بر این کار توانست بعد از مدتی گروه خودش را تأسیس کند.

عبارات مهم : ایران

اولین تجربه او به عنوان بدلکار در کنار مرحوم ابدی در فیلم سکوت رقم خورد و مسیر موفقیت های بعدی برایش هموار شد. روحیه عجیب و غریب و عشقی که جهت کارش دارد از او شخصیتی کاملا متفاوت ساخته هست. همین روحیه باعث شد بتواند در رشته های متفاوت ورزشی فعالیت داشته و در هرکدام موفقیت هایی کسب کند که ارتباط مستقیمی باکارش دارد.
ممنون رامبدم!
مانند هر فرد موفقی، ارشا اقدسی هم اوج و پایین های خودش را داشته هست. او نقش رامبد جوان را در بدلکار شدنش بسیار مهم می داند و می گوید: «اگر رامبد جوان نبود، من بدلکار نمی شدم. درواقع باید بگویم من دو سال بعد از این که از گروه مرحوم پیمان ابدی جداشده بودم، رامبد جوان اجازه داد در کارهای او بدلکاری کنم . درواقع رامبد بود که به من اعتماد کرد. من در همان کار دچار ضرب دیدگی شدم و دستم شکست و اینجا بود که روحیه ام را از دست دادم. ولی درهمان حال که دستم در گچ بود، رامبد جوان به من پیشنهاد کرد در یک تیزر جهت او کارکنم و باوجود شکستگی دستم پذیرفتم و آن را به اتمام رساندم. می توانم بگویم بعدازآن کار من دوباره زنده شدم.»
قطعا حضور در برنامه خندوانه تأثیر زیادی در آشنا شدن ارشا اقدسی داشته است و اقدام عجیب و شجاعانه او در بخش لباهنگ باعث شد تا توجه های زیادی به این کار او جلب شود. ارشا در رابطه با این کار می گوید: «با توجه به کارهای قبلی که در کنار رامبد جوان انجام داده بودم و با دیدن برنامه خندوانه و مسابقه لباهنگ، تصمیم گرفتم در این برنامه شرکت کنم و باور داشتم قطعا کار بی نظیری انجام خواهم داد و با توجه به اعتماد رامبد جوان به من و با توجه به وقت کمی که وجود داشت، توانستم آن موزیک حماسی را درحالی که به آتش کشیده شده است بودم بخوانم و در آن مسابقه دوم شوم و این حضور اتفاق بسیار مهمی در زندگی من بود و هر لحظه ممنون رامبد جوان هستم.»
سقوط آزاد و بیس جامپ
یکی از فعالیت های پرهیجان در دنیای افراد ماجراجو پرش از هواپیما و انجام سقوط آزاد است که ارشا این کار را از هشت سال پیش در ترکیه شروع می کند و دورهای تکمیلی را در امارات متحده عربی و روسیه می گذراند و در کشور عزیزمان ایران هم چند بار موفق به پرش از هواپیما و بالگرد می شود و درمجموع با داشتن 290 پرش در این حوزه، همچنان فعالیت می کند.
در کنار سقوط آزاد، او بیس جامپ ( پرش از ارتفاع ثابت ) هم انجام می دهد که به مراتب پر چالش تر از سقوط آزاد هست. در بیس جامپ به علت کم بودن ارتفاع و نداشتن چتر کمکی هیچ جای اشتباهی وجود ندارد و نوع چتری هم که در آن استفاده می شود با سقوط آزاد متفاوت هست. این مهارت ها تأثیر زیادی در موفقیت های حرفه او داشته است که تنها مشمول بر سقوط آزاد و بیس جامپ نشده و لیست بلندی از مهارت ها و رشته های ورزشی را مشمول بر می شود. ارشا در ورزش های مختلفی مانند آی کیدو، اسب سواری، کمانگیری روی اسب، پاراگلایدر، کار با طناب، پارکور و ورزش های رزمی سینمایی فعالیت های قابل توجهی داشته و همچنان دارد و لیست موفقیت هایش بسیار بلند بالاست.
چپ کردن ماشین
در فیلم های اکشن صحنه تصادف و پشتک زدن خودروها بخش جدایی ناپذیری است که ارشا اقدسی در این کار مهارت خاصی دارد. یکی از افتخارات او این است که در مسابقه های بدلکاری که در روسیه برگزار شد توانست مقاوم اول را به دست بیاورد. ماجرای حضور در این مسابقه ها که از 12 کشور دنیا بدلکاران گرد هم آمده بودند خود ماجرای مفصلی است و ارشا پیش از رفتن به این مسابقه های از عملکرد آنها در فایل های تصویری که در دسترسش بود شگفت زده می شود. قبل از رفتن به این مسابقه های او توانسته بود با ماشین دو دور در هوا بچرخد و بدون ضرب دیدگی از آن خارج شود. «این حرکت به عنوان رزومه من مطرح بود و در مسابقه های روسیه با خودرویی به رنگ پرچم کشور عزیزمان ایران شرکت کردم.» تأکید خاص ارشا اقدسی بر ایرانی بودن در بسیاری از رویدادهایی که حضورداشته است دیده می شود و به این عنوان بشدت افتخار می کند و اصرار دارد حتما پرچم کشور عزیزمان ایران در چنین رویدادهایی برافراشته شود. ارشا در ترکیه هم توانست از روی یک کامیون با موفقیت با ماشین بپرد و این در حالی بود که افراد حاضر در این صحنه با جدیت تمام اعلام کردند این کار امکان پذیر نیست و بعد از پرش تصویر همین کار باعث شد تا وارد پروژه جیمز باند شود. بتازگی هم او توانست همراه با رامبد جوان پرش موفقیت آمیزی را تجربه کند. او جهت این کار به صورت آزمون وخطا مهارت کسب کرده است و تابه حال با بیش از 17 ماشین پشتک زده و اعتقاد است یکی از جالب ترین کارهایی که در بدلکاری انجام می دهد همین کار است.
پرشی به دل جیمز باند
برای ارشا اقدسی، بودن در سری فیلم های جیمز باند یک افتخار بین المللی به حساب می آید و او در این رابطه می گوید: منشتر شدن تصویر پرش 35متری و حیرت آور از روی یک کامیون در ترکیه در اینترنت گری پاول که طراح صحنه های جیمز باند است با دیدن این صحنه و لایک کردنش بعد از دو هفته از طریق ایمیل از من دعوت کرد تا جهت فیلم اسکای فال آزمون رانندگی بدهم. اگر قبول می شدم می توانستم در پروژه تازه حاضر شوم.
من در آزمون قبول شدم و به جمع عالی ترین های دنیا وارد می شوم. آزمون من به وسیله بن کالینز انجام شد که در برنامه تاپ گیر حضور دارد و خیلی معروف است.
همکاری در این پروژه 75 روز طول کشید. در 15 روز آخر در صحنه مربوط به قطار که جیمز باند روی قطار مبارزه می کند و تیر می خورد و سپس پرت می شود، من کارهای طنابش را انجام دادم. به خاطر این صحنه ما جایزه انجمن بازیگران فیلم را که به اختصار SAG گفته می شود گرفتیم.
هیجان تمام زندگی من است
ارشا اقدسی زندگی پر هیجانی دارد و جهت او زندگی بدون هیجان معنی ندارد و تمام کارها و فعالیت هایش در همین راستاست. یکی از آرزوهای او پریدن از برج میلاد است . بارها از ارتفاع های کمتر از برج میلاد پریده هست، ولی دلش می خواهد یک روز این کار را هم به آخر برساند. جالب است بدانیم برج هایی مانند برج میلاد در دنیا وجود دارند که هر سال میزبان بیس جامپرها (چتربازها) از سراسر دنیا هستند، ولی در کشور عزیزمان ایران این اتفاق بسیار محدود می افتد. ارشا همواره ثابت کرده است می تواند عالی ترین باشد و کارهای تازه و هیجان انگیزش همین مطلب را به اثبات می رساند. او در رابطه با نترس بودن می گوید بدترین چیز در این نوع فعالیت ها نترس بودن است آیا که وحشت باعث می شود ما تمام نکات ایمنی را رعایت کرده و بعد از آن دست به کار شویم.
منبع: جام جم آنلاین
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | فعالیت | ایرانی | مسابقه | موفقیت | بدلکاری | ارشا اقدسی | رامبد جوان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog