یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز فارس زیاد کردن فضای تئاتری شیراز ، گشایش مجموعه تئاتر شهر شیراز

به گزارش گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از شیراز ؛ بعد از ظهر امروز با حضور محمد علی افشانی استاندار فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و م

زیاد کردن فضای تئاتری شیراز ، گشایش مجموعه تئاتر شهر شیراز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ بعد از ظهر امروز با حضور محمد علی افشانی استاندار فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیر مرکز اسلامی فاطمیه، مجموعه تئاتر شهر شیراز که سال ها با عنوان سالن ابوریحان آشنا می شد بعد از بهسازی با تجهیز سالن های استاد لایق و ابوریحان و افزوده شدن سالن استاد باباملکی به فضاهای نمایشی این شهر پیوست تا بار دیگر بخشی از تئاترهای این شهر در دروازه کازرون به روی صحنه بروند.

عبارات مهم : تئاتر
افزایش فضای تئاتری شیراز

1 هزار و 700 مترمربع به فضای تئاتری شیراز افزوده شد.

حمید وامق مدیر انجمن تئاتر فارس گفت: این مجموعه دارای 1 هزار و 700 متر وسعت مشمول بر ۸۵۰ متر مربع سالن استاد لایق، ۲۵۰ مترمربع سالن استاد باباملکی و ۶۰۰مترمربع سالن استاد لایق که بودجه ساخت و بازسازی این مجموعه حاصل از منابع مختلفی است.

وی ادامه داد: تئاتر به عنوان کارآمدترین ابزار جهت رشد و تعالی در فرهنگ یک جامعه است و و این هنر ابزاری جهت درمان، آموزش، پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

وامق، پویایی تئاتر را در گرو سخت افزار مناسب، حمایت های مالی و معنوی، بسترسازی مطلوب در جامعه و دیگر موارد ناگفته برشمرد.

رئیس انجمن تئاتر فارس از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد در صحن علنی مجلس جهت تئاتر طرح مسئله کنند لیکن تئاتر کشور ما نیاز به حمایت دارد.
وامق با تاکید بر اینکه کم کردن آمار زندانیان کشور و بسیاری معضلات شهری منوط به مهم برشمردن هنر است افزود: استان فارس از دوران باستان تاکنون پیشینه طولانی در هنر تئاتر دارد که می تواند مورد اهتمام نمایندگان مجلس و مسئولان فرهنگی کشور قرار گیرد، آیا که بر اساس اسناد تاریخی به جامانده از گذشته تعزیه از شیراز شروع شده است که هنری آئینی و مذهبی است.

بازسازی و تعمیرات اساسی مجموعه تئاتر شهر با اعتبار یک میلیارد تومان از منابع متفاوت انجام گرفت که فقط ۱۰۰ میلیون تومان آن صرف بازسازی سالن استاد محی الدین لایق شد.

انتهای پیام/ن

واژه های کلیدی: تئاتر | شیراز | اسلامی | مجموعه | بازسازی | نمایندگان مجلس | مجلس شورای اسلامی | گشایش مجموعه تئاتر شهر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog