یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز بین‌الملل روزنامه سعودی، خاندان حاکم در قطر را به کودتا ترساندن کرد!

یک روزنامه سعودی مدعی شد خاندان آل ثانی با ارسال نامه‌ای جهت ملک سلمان، از امیر قطر اعلام برائت کرد و وقوع کودتا در این کشور بعید نیست.

روزنامه سعودی، خاندان حاکم در قطر را به کودتا ترساندن کرد!

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از العالم، در پی اوج گرفتن تنش میان ریاض و دوحه، یک روزنامه سعودی قطر را به کودتا ترساندن کرد و مدعی شد که خاندان حاکم بر این کشور از امیر آن اعلام برائت کرده و وقوع کودتا بعید نیست.

روزنامه سعودی «الریاض» در گزارشی تحت عنوان «5 کودتا در 46 سال… کودتای ششم بعید نیست» به مسئله کودتاها در قطر پرداخت و امیر قطر را به برکناری ترساندن کرد.

عبارات مهم : سیاست

این روزنامه سعودی مدعی شد که «خانواده آل ثانی -حاکمان مهم قطر و پسر عموهای تمیم- از دستورات (امیر بی فکرشان) اعلام برائت کردند» و این مسئله به خاطر کاریکاتورهای موهنی بود که شبکه الجزیره پخش کرد».
به گفته الریاض، خاندان آل ثانی با ارسال نامه ای به «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان از این مسئله عذرخواهی و از خاندان حاکم بر قطر اعلام برائت کرده است.
طبق ادعای الریاض، خاندان آل ثانی در این نامه گفته: «رد سیاست های تمیم، حاکم قطر، از سوی خانواده قابل کتمان نیست و پیش از اینکه به خاطر کارها تمیم بن حمد، کشتی خانواده غرق شود، [اعضای خانواده] از این سیاست ها اعلام برائت و از سیاست های تمیم در قبال کشورهای [عربی حاشیه] خلیج [فارس] نیز ابراز خشم می کنند».
روزنامه الریاض در تهدیدی آشکار به براندازی در قطر، نوشته که این نامه خانواده آل ثانی بیانگر عمق شکاف در میان حکام قطر است و آنان نیز اعلام کرده اند که از سیاست های تمیم خسته شده است اند و احتمال دارد که کودتای جدیدی در حکومت قطر صورت گیرد و در جریان آن حکومت به خانواده مهم حاکم بازگردد.
این روزنامه در ادامه می نویسد، این مسئله بیانگر حالت تنش میان اعضای خانواده آل ثانی به خاطر سیاست های تمیم در سطوح متفاوت است و از این بیم دارند که روابط خود را با کشورهای عربی به خاص عربستان از دست دهند.
به گزارش الریاض، کسی که تاریخ قطر را از وقت استقلال خود در دهه هفتاد سده گذشته دنبال کرده باشد، به خوبی از داستان کودتا و شکاف در حکومت این کشور آگاه هست. داستان کودتا علیه خانواده احمد بن علی آل ثانی به خلیفه بن حمد پدر بزرگ تمیم باز میگردد؛ شخصی که در 22 نوامبر 1972 کودتا کرد و از آن وقت تا کنون حکومت به خانواده احمد بن علی نرسیده هست. خانواده بن علی در واقع این نامه را به بن سلمان فرستادند.
بنا بر این گزارش، هیچ حکومت مدرنی در دنیا وجود ندارد که جهت رسیدن به مسند قدرت و حکومت مانند قطر غرق فریب و خیانت باشد؛ کشوری که عمر سیاسی آن به عنوان یک کشور مستقل به بیش از 46 سال نمی رسد و مساحت آن حدودا 11 هزار کیلومتر است و تعداد ساکنان آن به بیش از 2 میلیون نفر نمی رسد. در میان آنان نیز هزاران هندی و پاکستانی حضور دارند.

در پی انتشار سخنانی منسوب به امیر قطر که دو روز بعد از سفر ترامپ به عربستان و جلسه با شماری از سران کشورهای عربی و اسلامی بیان شد و تمیم بن حمد با تأکید بر ضرورت دوری از شدت یافتن درگیری با ایران، حزب الله و حماس را جنبش های مقاومت خوانده بود، روابط عربستان و قطر دچار تنش شدید شده است است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیاست | کودتای | خانواده | روزنامه | خانواده | روزنامه | بین الملل | قطر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog