یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز اخبار پزشکی «بیماری X» , دنیا جهت شیوع ویروس تازه آماده می‌شود

سازمان جهانی بهداشت درحال طرح برنامه‌ای جهت مقابله با چندینه ویروس خطرناک دنیا است. 

«بیماری X» , دنیا جهت شیوع ویروس تازه آماده می‌شود

دنیا جهت شیوع ویروس تازه آماده می شود؛ «بیماری X»

عبارات مهم : ویروس

سازمان جهانی بهداشت درحال طرح برنامه ای جهت مقابله با چندینه ویروس خطرناک دنیا هست.

به گزارش خبرآنلاین؛ شرکت جهانی بهداشت در برنامه ای که قرار است جهت زیاد کردن سرعت تحقیقات و توسعه هنگام اپیدمی های اورژانسی مثل زیکا یا ابولا بسازد، نام بیماری عجیبی را آورده؛ «بیماری ایکس»

این برنامه به اسم «طرح تحقیق و توسعه ۲۰۱۸» یک ماه پیش منتشر شد، ولی «بیماری ایکس» دقیقا چیست؟

«بیماری X» , دنیا جهت شیوع ویروس تازه آماده می‌شود

بر اساس گزارش شرکت جهانی بهداشت، این اسم وحشتناک نشان دهنده آگاهی از این است که در آینده امکان دارد یک اپیدمی جدی بین المللی به وسیله یک ویروس یا باکتری ناشناخته به وجود بیاید. دکتر آنتونی فوکی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا، در این رابطه گفت: همانطور که تجربه به ما نشان داده در زیاد مواقع چیزی به ما ضربه می زند که آن را آینده نگری نکرده بودیم، دقیقا همان اتفاقی که راجع به بیماری های زیکا و ابولا جهت ما افتاد.

او گفت که از کلمه «ایکس» به عنوان غیرمنتظره استفاده کردند. درواقع شرکت جهانی بهداشت می خواهد در گام های ابتدایی خود در مواجه با یک پدیده ناشناخته بعضی فناوری های پایه را بسازد. اساسا دانشمندان دستورالعمل های قابل تنظیمی جهت ساخت واکسن ایجاد می کنند، بعد هنگامی که بیماری شروع به شیوع می کند آنها ژنتیک مربوط به بیماری را بررسی می کنند و به وسیله تکنولوژی های پایه واکسن مربوط را می سازند.

سازمان جهانی بهداشت درحال طرح برنامه‌ای جهت مقابله با چندینه ویروس خطرناک دنیا است. 

به گفته فوکی جهت توسعه این تکنولوژی های پایه دانشمندان در ابتدا باید همه گروه ویروس ها مثل زیکا، تب زرد و … را شناسایی کنند، در این صورت تصویر العمل ها به شیوع یک بیماری بسیار سریع تر می شود. گفتنی است شرکت جهانی بهداشت در کنار بیماری ایکس ۷ بیماری دیگر را هم دارای پتانسیل ایجاد خطر اعلام کرد.

طرح تحقیق و توسعه نتیجه شیوع اضطراری ابولا در سال ۲۰۱۴ در آفریقا بود. کینی یکی از اعضای شرکت جهانی بهداشت در این رابطه گفت: این اتفاق اضطراری بین المللی به دانشمندان آموخت که تحقیق و توسعه باید بخش جدایی ناپذیر تصویر العمل ها به یک اپیدمی باشد.

بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ ابولا بیشترین شیوع را از سال ۱۹۷۶ میلادی تاکنون داشته؛ تایید شده است که حدود ۲۸ هزار نفر درگیر این بیماری شده است اند و امکان دارد در گینه، لیبریا و سیرا لئون ۱۱۳۱۰ نفر به علت ابولا جان خود را از داشت داشته باشند.

«بیماری X» , دنیا جهت شیوع ویروس تازه آماده می‌شود

در این مدت شرکت جهانی بهداشت با همکاری دولت ها، دانشمندان و شرکت های شخصی در ۱۲ ماه نخستین واکسن بافایده و موثر را در برابر با ابولا ساخت، این در حالی است که چنین اقدامی پیش از این ۵ تا ۱۰ سال طول می کشید.

واژه های کلیدی: ویروس | بهداشت | برنامه | بهداشت | بیماری | تحقیقات | دانشمندان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog