یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمریکایی‌ها با کینه در مساله هسته‌ای شیطنت می‌کنند / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها با وجود ناکامی در کارها خصمانه خود علیه ملت کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب اسلامی هنوز به کینه ورزی خود ادامه می دهند

آمریکایی‌ها با کینه در مساله هسته‌ای شیطنت می‌کنند / لاریجانی

لاریجانی: آمریکایی ها با کینه در مساله هسته ای شیطنت می کنند

عبارات مهم : ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها با وجود ناکامی در کارها خصمانه خود علیه ملت کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب اسلامی هنوز به کینه ورزی خود ادامه می دهند و در مساله هسته ای شیطنت می کنند.

به گزارش خبرآنلاین علی لاریجانی روز جمعه در سومین روز سفر خود به استان فارس در یادواره شهدای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مرودشت گفت: آمریکایی ها با وجود ناکامی در کارها خصمانه خود علیه ملت کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب اسلامی هنوز به کینه ورزی خود ادامه می دهند و در مساله هسته ای شیطنت می کنند.

آمریکایی‌ها با کینه در مساله هسته‌ای شیطنت می‌کنند / لاریجانی

او افزود: امروز و با وجود اوضاع آشفته منطقه، کسی جرأت نمی کند علیه کشور عزیزمان ایران اسلامی حرف بزند چون آنها این عنوان را آزموده اند که شرق و غرب با هم متحد شدند ولی نتوانستند کشور عزیزمان ایران را شکست دهند.

اهم صحبت های او از این قرار است:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها با وجود ناکامی در کارها خصمانه خود علیه ملت کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب اسلامی هنوز به کینه ورزی خود ادامه می دهند

*صدام جهت حمله به کشور عزیزمان ایران از سوی آمریکایی ها به صورت کلی چراغ سبز دریافت کرد و بعضی از کشورهای دیگر نیز به او کمک کردند.

*{با اشاره به سفر خود به یکی از کشورهای منطقه}: مقام های این کشور ضمن پذیرش اشتباه خود در قبال حمایت از صدام، اذعان کردند که 40 میلیارد دلار به جنگ افروزی رژیم بعث علیه کشور عزیزمان ایران کمک کرده بودند.

*بنا به گفته مسئولان یکی از کشورهای منطقه، یک هفته قبل از حمله صدام به ایران، پدر شاه فعلی اردن با وی تماس گرفته و عنوان کرده بود صدام از شما کمک می خواهد تا هواپیماها از آن سمت نیز به کشور عزیزمان ایران حمله کنند. البته این مدیر کشور بیان کرد که ما به آنها کمک نکردیم البته راست می گوید آیا که از سوی منطقه آنان به کشور عزیزمان ایران حمله نشد.

آمریکایی‌ها با کینه در مساله هسته‌ای شیطنت می‌کنند / لاریجانی

*همه کشورهای منطقه در آن وقت و همچنین آمریکایی ها و بعضی از کشورهای اروپایی به صف درآمدند تا صدام به کشور عزیزمان ایران حمله کند و حتی فرانسوی ها در آن وقت به صدام هواپیما اجاره دادند و بعضی از شرکت های آلمانی، سلاح شیمیایی به عراق ارائه کرده و حتی شوروی سابق نیز به صدام کمک کرد؛ ولی آنان نتوانستند کشور عزیزمان ایران اسلامی را از پای دربیاورند و کشور عزیزمان ایران سربلند شد.

*در آن وقت روحیه شهادت و مجاهدت در بین مردم به وسیله امام خمینی (ره) ایجاد شد و مردم با عشق، دانشگاه و کارخانه را با سرافرازی رها می کردند تا از کشور دفاع کنند و این استقامت و روحیه مجاهدت باعث بازدارندگی دشمن های شده است که دستاورد بزرگی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها با وجود ناکامی در کارها خصمانه خود علیه ملت کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب اسلامی هنوز به کینه ورزی خود ادامه می دهند

*یکی از دلایل ما از حضور در شهرستان ها، جهت آن است که تا پرسشها و پرسشها مردم را بررسی کنیم. آقای برومندی نماینده مردم شهرستان مرودشت نماینده خوش فکر و پرتلاشی هستند و امیدوارم پرسشها با تلاش های آقای تبادار استاندار فارس و سایر مسئولان ساماندهی شود.

* این که گفته می شود در زمینه شخصی سازی، عملکرد خوبی وجود نداشته، قابل قبول هست؛ البته سیاست های مقام معظم رهبری و قانون در این رابطه به صورت صحیح هست، ولی در اجرای قانون مذکور، مشکلاتی وجود داشته هست. در مقام اجرای قانون اصل 44، با پدیده مدیریتی روبرو شدیم و کارها به صورت مطلوب انجام نشد؛ بنابراین پرسشها شخصی سازی باید برطرف شود.

آمریکایی‌ها با کینه در مساله هسته‌ای شیطنت می‌کنند / لاریجانی

* اوضاع فعلی کارخانه آزمایش تأسف آور است و اگر قرار بود عملکرد این کارخانه بهینه شود، باید در قالب پروسه صحیح صورت می گرفت. بنابراین باید گزارشی در این رابطه نوشته شود و بنده این عنوان را از طریق قوه قضائیه و وزارتخانه های ذیربط تا ساماندهی عنوان پیگیری خواهم کرد.

*همه ما در یک کشتی نشسته ایم و اینکه خشکسالی انجام شده است اصطلاحاً مربوط به اصغر و اکبر نیست و باید در نظر داشت خشکسالی ها ظاهراً عمیق هست. دولت و مجلس در این رابطه وظیفه دارند که شرایط تزریق منابع مالی را فراهم کنند که از آب کشاورزی به صورت صحیح استفاده شود و در این راستا هزار میلیارد تومان اعتبار جهت آبیاری تحت فشار تخصیص داده شده است داده شده است که بر اساس آن 85 درصد هزینه های آبیاری مذکور به وسیله دولت پرداخت شود و 15 درصد مابقی به وسیله کشاورز تأمین شود.

*مسئولان حرف های مردم را می شنوند ولی پرسشها نیز پیچیده شده است هست، بنده نگرانی های بخش فرهنگی و بازنشستگان را می دانم و جلسات مختلفی با آنان برگزار کردم و این خیلی تأسف بار است که یک دبیر بازنشسته که دارای فرزند، نوه و خانواده هست، با حقوق کمتر از یک میلیون تومان زندگی کند.

*در حال حاضر حدود 2.5 میلیون نفر کارمند دولت هستند و در کل هزینه های جاری کشور اوج است و بودجه جهت انجام فعالیت های عمرانی کم است.

* مقام معظم رهبری تأکید داشتند دولت باید کوچک و چابک باشد که توصیه بسیار مهمی است و باید در این راستا ساماندهی انجام شود. توصیه دیگر اینکه مردم نباید تلقی کنند که مسئولان پرسشها را درک نمی کنند، آیا که مختصر عقلی وجود دارد و ما پرسشها مردم را درک می کنیم؛ ولی پرسشها نیز پیچیده شده است ولی همین پرسشها نیز قابل حل است.

*در سه الی چهار سال گذشته به مدارس علمیه کمک های صورت گرفته ولی بنده خیلی این عنوان را قبول ندارم که روحانیت، دولتی شود؛ آیا که روحانیت شیعه باید مستقل باشد؛ علی رغم اینکه در جمهوری اسلامی فعالیت می کند. به علت اینکه دولتی شدن روحانیت باعث می شود ملاحظات کاری در نظر گرفته شود و در درازمدت به نفع جامعه نیست.

* شهید مطهری بیان داشتند یکی از نقاط قوت روحانیت، استقلال مالی هست. البته قبول دارم حقوق روحانیون کم هست، ولی راه حل برطرف این مشکل، دولتی کردن روحانیت نیست؛ چراکه در درازمدت به نفع فرهنگ دینی کشور نیست. البته در خصوص کمک به ساختمان و احداث منزل عالم، پیگیری های مورد نیاز انجام می شود ولی اگر اوضاع معیشتی روحانیون از طریق سیستم خود پیگیری شود، حرف ها رساتر می باشد.

*نظارت مجلس به کار دولت در زمینه های صنعتی پیگیری می شود و نظرات کارشناسان در این رابطه لحاظ می شود. در خصوص اصلاح سیستم بانکی نیز کارها انجام شده است تا پرسشها متفاوت مانند وجود شبهه ربوی بودن عملیات بانکی حل شود و به زودی بحث اصلاح سیستم بانکی در صحن علنی مجلس پیگیری می شود.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | روحانیت | انقلاب اسلامی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog