یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ایده بعضی از اروپایی‌ها دادن امتیاز غیربرجامی به ترامپ جهت نگه داشتن او در برجام است / عراقچی

عراقچی تاکید کرد: اروپایی‌ها می دانند که اگر برجام را کنار بگذارند اعتبار خود را در جامعه بین‌الملل از بین می‌برند. 

ایده بعضی از اروپایی‌ها دادن امتیاز غیربرجامی به ترامپ جهت نگه داشتن او در برجام است / عراقچی

عراقچی: ایده بعضی از اروپایی ها دادن امتیاز غیربرجامی به ترامپ جهت نگه داشتن او در برجام است

عبارات مهم : آلمان

عراقچی تاکید کرد: اروپایی ها می دانند که اگر برجام را کنار بگذارند اعتبار خود را در جامعه بین الملل از بین می برند.

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: در طی سفر اخیر به آلمان با همتای خود راجع به مباحث دوجانبه، منطقه ای و پرسشها بین المللی و برجام گفت وگوهای سیاسی شد.

ایده بعضی از اروپایی‌ها دادن امتیاز غیربرجامی به ترامپ جهت نگه داشتن او در برجام است / عراقچی

وی در یک گفت وگوی رادیویی خبر انتشار یافته در رسانه ها که کشور عزیزمان ایران با آلمان و انگلیس و … در باره پرسشها موشکی مذاکره کرده است را رد کرد و گفت: این خبر صحت ندارد.

عراقچی با بیان این که آلمان یکی از طرفهای اقتصادی و سیاسی مهم جهت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هست، افزود: بعد از برجام روابط ما با آلمان شکل گسترده تری به خود گرفته است..

عراقچی تاکید کرد: اروپایی‌ها می دانند که اگر برجام را کنار بگذارند اعتبار خود را در جامعه بین‌الملل از بین می‌برند. 

به گفته وی مباحث منطقه ای ما مذاکره ندارد و در این رابطه مذاکره ای نداریم.

عراقچی با بیان این که مشورت های سیاسی بین ما و تمامی کشورها هر لحظه بوده و هست، خاطرنشان کرد: از سال گذشته رییس جمهور آمریکا جهت از بین بردن برجام و یا اصلاحش، در قدم اول درخواست کردند شرایط را جهت کشور عزیزمان ایران سخت کنند تا کشور عزیزمان ایران خودش از برجام خارج شود در قدم بعدی تلاش کردند که اروپاییان را راضی کنند که از برجام خارج شوند و بعد توپ را در زمین کنگره آمریکا انداختند که موفق نبودند. در طول یک سال گذشته کشورهای اروپایی مدافع برجام و در کنار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و در مقابله با آمریکا بودند.

رییس ستاد پیگیری برجام گفت: این میزان اختلاف امروز میان اروپا و آمریکا بی سابقه بوده هست. ترامپ در شورای امنیت کشور عزیزمان ایران را تحت فشار قرار داد هم در بحث موشکی و هم آشوبهای اخیر که مجددا نافرجام ماند.

ایده بعضی از اروپایی‌ها دادن امتیاز غیربرجامی به ترامپ جهت نگه داشتن او در برجام است / عراقچی

وی با بیان این که در طول یک سال گذشته با اروپا مشورت های نزدیکی داشتیم ، گفت: ما نمیگوییم اروپا بین آمریکا و ایران، کشور عزیزمان ایران را گزینش می کند ولی ما راجع به بحث برجام صحبت می کنیم. اروپاییان می دانند که اگر برجام را کنار بگذارند اعتبار خود را در جامعه بین الملل از بین می برند.

عراقچی با بیان این که قطعا در ۴ماه آینده چالشهای جدیدتری خواهیم داشت، گفت: ما هنوز هیچ جمع بندی مشخصی در اروپا نداریم بعضی از آنها این ایده را دارند و فکر می کنند اگر امتیازاتی به ترامپ در مباحث غیر برجامی بدهند، می توانند او را در برجام نگه دارند که این یک سیاستی کاملا غلط است و حتما نتیجه معکوس خواهد داشت و ما این را به صراحت به اروپا هم گفته ایم . البته جمع بندی مشخصی در داخل اروپا نسبت به این عنوان هم وجود ندارد.

واژه های کلیدی: آلمان | اروپا | ایران | سیاسی | عراقچی | آمریکا | سید عباس عراقچی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog