یکسان بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی

یکسان: بغداد مدینه شهادت پدر شهادت امام علی امام علی علیه السلام امام موسی کاظم شهادت جامعه اسلامی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ٨ – ٨ به نفع قالیباف

تفحص از شهرداری دوره قالیباف بلاتکلیف هست. باید هیئت رئیسه تصمیم بگیرد. در جلسه پیشین کمیسیون عمران ١٦ نماینده از ٢٣ نفر حاضر بودند. آرا هشت به هشت شده است و حا

٨ – ٨ به نفع قالیباف

٨ – ٨ به نفع قالیباف

عبارات مهم : ایران

تفحص از شهرداری دوره قالیباف بلاتکلیف هست. باید هیئت رئیسه تصمیم بگیرد. در جلسه پیشین کمیسیون عمران ١٦ نماینده از ٢٣ نفر حاضر بودند. آرا هشت به هشت شده است و حالا باید اوضاع رأی کمیسیون عمران تعیین وظیفه شود؛ بااین حال همین رأی نشان از آن دارد که با وجود ریزش آرای قالیباف در کمیسیون عمران، او کماکان جایگاه خاص ای در میان نمایندگان دارد.

٨ – ٨ به نفع قالیباف

عبدالکریم حسین زاده به «شرق» می گوید: «مسئله تفحص از شهرداری دوره قالیباف در کمیسیون عمران رد نشده، هرچند مخالفان سرسختی دارد. تازه حتی در صورت مخالفت کمیسیون عمران، تفحص حسب آیین نامه به صحن علنی خواهد آمد و تعیین وظیفه خواهد شد. دیگر حساسیت های پیشین هم وجود ندارد». سال گذشته بود که مرد شماره یک کارزارهای انتخاباتی اصولگرایان آماده آرایش سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری می شد و در مجلس بعضی خواب تفحص از شهرداری در سر می پروراندند.

همان موقع خیلی ها به لابی های سنگین راهروهای بهارستان جهت جلوگیری از انجام تفحص مجلس دهم از شهرداری قالیباف اشاره کردند. بااین حال طرفداران قالیباف در کمیسیون عمران مجلس کم نبودند. خیلی هایشان همان موقع به «شرق» گفتند نه به خاطر دلایل سیاسی که به دلایل پرسشها کارشناسی مخالف تفحص از شهرداری هستند. کمیسیون عمران آن روزها مخالفتش را رسمی اعلام کرد. ٢٤ اسفند سال گذشته نیز مجلس با ١٣٢ رأی منفی مخالفتش را با تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد.

تفحص از شهرداری دوره قالیباف بلاتکلیف هست. باید هیئت رئیسه تصمیم بگیرد. در جلسه پیشین کمیسیون عمران ١٦ نماینده از ٢٣ نفر حاضر بودند. آرا هشت به هشت شده است و حا

هنوز رأی نهایی کمیسیون مشخص نیست

هفته گذشته جلسه کمیسیون عمران معطوف به بررسی دوباره تفحص از شهرداری بود. مسئله تفحص به رأی گذشته شد. محبوبیت قالیباف این بار کم رنگ تر از گذشته بود و بازه سیاسی حساس پیشاانتخابات سپری شده است بود. آرا هشت به هشت شد تا هنوز مشخص نباشد اوضاع جمع بندی رأی کمیسیون عمران به این تفحص چیست. آذر منصوری، فعال سیاسی اصلاح طلب، حالا در توییترش نوشته که «امروز [روز گذشته] طرح تحقیق وتفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در کمیسیون عمران رأی نیاورد. این یکی از مطالبات شهروندان تهرانی است.

نمایندگان توضیح دهند». در همین حال سخنان عضو کمیسیون عمران نشان دهنده آن است که آرا در واپسین جلسه هشت به هشت شده است و مخالفت با تفحص هنوز در داخل کمیسیون عمران انجام نشده هست. حسین زاده همچنین می گوید «در جلسه اخیر، معاون تقنینی تأکید کرد که در آیین نامه آمده باید اوضاع تفحص در کمیسیون به رأی گذاشته شود و رأی مشخصی به صحن اعلام شود، اینکه رأی موافق بوده یا مخالف، نه رأی برابر. به این ترتیب باید مشخص شود بالاخره تفحص از شهرداری دوره قالیباف در کميسیون عمران رأی آورده یا نه؟ تا حالا که مساوی بوده و اگر این گزارش بخواهد در صحن علنی قرائت شود هنوز رأی نهایی کمیسیون مشخص نیست». همین چند روز پیش هم محمود صادقی، عضو مجمع نمایندگان استان تهران، از تلاش مخالفان طرح تحقیق وتفحص از شهرداری در کمیسیون عمران به عنوان مانعی در مسیر پیشبرد این طرح یاد کرده بود.

٨ – ٨ به نفع قالیباف

مخالفان این طرح مانع از حصول نتیجه جهت آن خواهند شد

محمود صادقی در گفت وگو با منزل ملت، در تصویر العمل به سخنان مدیر کمیسیون عمران مجلس گفته بود: «در پی اخباری که از روند اجرای آن در این کمیسیون می شنویم، بعید به نظر می رسد به نتیجه مثبتی منتهی شود. هم اکنون فضای کمیسیون عمران در جهت همراهی با پیشبرد طرح تحقیق وتفحص از شهرداری نیست و مخالفان این طرح مانع از حصول نتیجه جهت آن خواهند شد». شکست دوره اول تفحص از قالیباف اتفاق تلخی جهت اصلاح طلبان بود. هرچند خیلی ها تحلیلشان این بود که جهت آینده سیاسی قالیباف بهتر این بود که تفحص رأی می آورد و او در محک آزمایش تفحص مجلس قرار می گرفت.

پوشش وسیع رد تفحص از شهرداری در آن روزهای سیاسی از قضا چندان نتیجه مطلوبی جهت قالیباف به بار نیاورد و در نهایت خروج او از عرصه انتخابات تأثیرگذاری این صورت سیاسی را کمتر از هر لحظه کرد. بااین حال از فردای شکست طرح تفحص نخست از شهرداری تهران، نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس از بازطرح تفحص حسب نظر آیین نامه داخلی مجلس سخن گفتند و ماجرا را کلید زدند. محمدرضا رضایی کوچی، مدیر کمیسیون عمران مجلس، سال گذشته ضمن تشریح علل طولانی شدن روند تحقیق وتفحص از شهرداری تهران، به پیچیدگی انجام این تفحص به خاطر «قالیباف» و «انتخابات ریاست جمهوری» اشاره کرد.

تفحص از شهرداری دوره قالیباف بلاتکلیف هست. باید هیئت رئیسه تصمیم بگیرد. در جلسه پیشین کمیسیون عمران ١٦ نماینده از ٢٣ نفر حاضر بودند. آرا هشت به هشت شده است و حا

امید اصلاح طلبان مجلس به تفحص از شهرداری

حسین زاده و کواکبیان از جمله نمایندگانی به شمار می آیند که پیش تر این ایده را مطرح کردند. حالا بعضی نمایندگان اصلاح طلب پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال این هستند تا مسئله تفحص از شهرداری این بار خارج از فضای سیاسی رأی بیاورد. مجمع نمایندگان استان پایتخت کشور عزیزمان ایران حالا دست به دست با شورا و شهردار اصلاح طلب وقت مناسبی جهت حساب کشی از اوضاع مدیریتی قالیباف در اختیار دارد. البته اصلاح طلبان تنها منتقدان شهرداری قالیباف نبودند. حتی در شورای سوم نیز حمزه شکیب اصولگرا بارها و بارها نسبت به هزینه تمام شده است پروژه های شهرداری از احداث تونل نواب گرفته تا سایر پروژه ها نقدهایی داشت.

٨ – ٨ به نفع قالیباف

نقدهایی که اغلب راه به جایی نمی برد و در لابی اصولگرایان گم می شد. محمدباقر قالیباف این روزها حضور کم رنگ تری در ساحت سیاسی دارد، با این حال نفوذ او در بهارستان محرز هست. نمونه اش اینکه خیلی ها در کمیسیون عمران راضی به تفحص از شهرداری دوره او نیستند. بااین حال مدتی است که حسابرسان در بخش های متفاوت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور یافته و مشغول ارزیابی و نظارت خاص هستند.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | عمران | قالیباف | کمیسیون | شهرداری | اصلاح طلب | روز گذشته | اصلاح طلبان | کمیسیون عمران | محمدباقر قالیباف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog